loading...

اولین سوره ای که بر پیامبر نازل شد:علق

معرفت

بازدید : 168
يکشنبه 10 آبان 1399 زمان : 10:40

🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕

ارضای غریزه جنسی نقش اساسی در آرامش روح و روان انسان دارد,اگر این نیاز ارضاء نشود عوارض و ناراحتی‌های روحی فراوانی را برای شخص ایجاد خواهد کرد.
به منظور خلاصی از فشار تمایلات جنسی و حفظ خود از گناه, دو راهکار واقعی وجود دارد:
۱- راهکار ازدواج🌻
ازدواج راه طبیعى و مشروع ارضاى غریزه جنسى است ,لذا باید با فراهم کردن امکانات و شرایط لازم، سعى کرد به آن پاسخى صحیح داد.البته شرایط نامناسب فرهنگی جامعه که سن مناسب ازدواج را فراتر از زمان درست آن می‌داند، استفاده از این بهترین روش را سخت نموده است.
۲- راهکار کنترل غریزه و تقویت معنویت🌻🌻
تشنه‌‌‌ای که جز جامی‌زهر در اختیار ندارد، هیچگاه آن را به جای آبی گوارا استفاده نخواهد کرد و با تمام توان تا یافتن آبی که آتش عطش را بنشاند تحمل خواهد کرد. او این رفتار را کاملا عاقلانه می‌داند. گاه برای برخی افراد به دلایل مختلف, چاره‌‌‌ای جز استفاده از روشهای کنترلی و تقویت معنویت در کنترل قوه شهوت باقی نمی‌ماند.🧡🧡 بدون تردید اگر خداوند غریزه جنسی را در انسان قرار داده قدرت و توان مقابله با گناه را نیز در وجود وی قرار داده است، حتی اگر در شرایط نامناسبی مانند آنچه در امروز جامعه یا بدتر از آن باشد.🧡🧡

💜💜

گاهی اوقات ممکن است برای بعضی از افراد واقعا امکان ازدواج به هیچ وجه فراهم نشود، در این صورت، قرآن کریم دستور به پاکدامنی و عفاف می‌دهد و می‌فرماید: «ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله»، خداوند در این آیه، صریحاً دستور به عفاف و خودنگهداری می‌دهد و این بهترین شیوه و روشی است که با به کار بستن آن روح ایمان و تقوا در انسان پرورش می‌یابد و سبب تقویت اراده و تسلط بر نفس می‌شود و روحیه عفت در انسان زنده می‌گردد.💜 💜

پس نگاه سرکوبگرانه به میل جنسی که در بعض مکاتب غیر الهی وجود دارد، حاصل نظر منفی و شیطانی به این ودیعه الهی است. حال آنکه اسلام کاملا از این دیدگاه برائت می‌جوید و در شرایط عدم ارضاء منطقی و شرعی آن، امر به کنترل و دوری از شعله ور شدن می‌نماید و این غیر از سرکوبی است.
برای کنترل نفس و شهوت جنسی❤❤ راهکار 💜💜تقویت ارادت 💜💜بهترین شیوه برای کنترل غریزه جنسی میباشد.به این روش👇👇👇👇
افکار خود را بتدریج کنترل کنید زیرا افکار منشاء رفتارند.
هر شب، اعمال خود را محاسبه کنید. رفتارهای ارادی که باید انجام می‌دادید را در صورت انجام یادداشت کنید و رفتارهایی که باید ترک می‌کردید را نیز در صورت موفقیت یادداشت کنید.
در انجام همه مراحل🌕 🌕تقویت اراده،🌕🌕 جهت کنترل شهوات از خداوند استعانت جویید زیرا همه نیروهای ما از خداست. پس باید در برابر موانع از خداوند کمک بگیرید. نیروی اراده ما نیز از خداست سعی کنید اراده خود را در جهت اراده الهی قرار دهید یعنی چیزی را اراده کنید که مورد رضایت حق تعالی است.
با کسانی همنشینی و معاشرت کنید که دارای اراده قوی و نظم در انجام مسئولیت‌ها و تکالیف خود هستند و از معاشرت با افراد سست اراده و ضعیف الایمان که اهل معصیت اند جدا خودداری کنید.
معرفت و ایمان به خدا و مبدأ و معاد، نقش مهمی‌در شکل گیری شخصیت، هویت یابی و تقویت اراده دارد. با تفکر در آثار و آیات الهی ایمان خود را تقویت کنید.
مواظب نگاه خود باشید و از تماشای مناظر شهوت برانگیز مثل فیلم‌های مبتذل و قرار گرفتن در محیط‌هایی که آلوده به گناه است اجتناب کنید. بسیاری از گناهان از یک نگاه ساده آغاز می‌شود.
همواره برای خود کرامت قائل شوید و پیروی از غرایز شهوانی را در غیر موارد حلال اهانت به خود و سقوط از مقام و منزلت انسانی تلقی کنید.
زشتی گناه را همواره مانند آبی آلوده و کثیف فرض کنید همانطور که حاضر نیستنید آب آلوده را بنوشید به خود تلقین کنید که من نفس و جان خود را با گناه آلوده نمی‌کنم.
مراقب باشید در تقویت اراده برای کنترل غرایز موازین شرعی را رعایت کنید و از هر گونه افراط و تفریط و انجام کارهایی که دین آن را تجویز نکرده است خودداری کنید.
💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜

قبل از خواب، خواندن 💜❤🌻سورۀ واقعه🌻❤💜 را تمرین کنید و از برکات فراوان آن بهرمند شوید. مطالعه ترجمه آن نیز سودمند خواهد بود.

🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕

درس درس درس تا ابد درس
برچسب ها
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :